Sublime Text 2 wszędzie taki sam

Apr 20, 2013 · 333 words · 2 minutes read

Jak ustawić Sublime Text 2 aby mieć takie same ustawienia gdziekolwiek chcielibyśmy skorzystać

Sublime Text 2 to druga ikona jaką klikam po załadowaniu się systemu. Pierwszą jest przeglądarką, a trzecią terminal. Z edytora korzystam od dobrych 3 lat, a jeszcze potrafi mnie zaskoczyć. Tak naprawdę to możliwości samego ST2 aż tak bardzo nas nie zaskoczą i edytor może nie przekonać do siebie, jednak jeśli rzucimy okiem na spis dodatków z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Chciałbym opisać moje ustawienie ST2, jak ustawione mam to wszystko w taki sposób, że nie ważne czy windows czy linux zawsze mam te same dodatki włączone i karty otwarte.

Na zmianę korzystam z Windowsa i Ubuntu, wielkim problemem by było gdyby trzeba było pilnować przy każdym przełączeniu czy czegoś nie trzeba zmienić, doinstalować albo na nowo ustawiać ustawienia użytkownika. Bardzo pomocny jest w tym wypadku Dropbox, ref link dla tych którzy nie mają, bez problemu możemy również skorzystać z Copy lub innej tego typu usługi. Kluczem to bezproblemowej synchronizacji są symlinki na dodatki, zainstalowane dodatki i ustawienia, można też dodatkowo założyć folder w którym byśmy trzymali otwarte projekty.

Do pełnej synchronizacji wykonujemy następujące kroki, ST2 zamknięte:

  1. Odnajdujemy dane, ustawienia ST2. Na windows jest to C:\Users[nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\Sumblime Text 2\ na linux: .config/sublime-text-2

  2. Wycinamy foldery o nazwie “Packages”, “Pristine Packages”, “Installed Packages” i “Settings” na Dropbox. Specjalnie do takich rzeczy mam folder backup, a tam dla ST2 folder o tej nazwie. Taką ścieżką też się będę posługiwał. W folder na Dropbox wklejamy wcześniej wycięte foldery.

  3. Teraz trzeba otworzyć konsolę i utworzyć symlinki używając poleceń na windows mklink /D [dokąd] [skąd] na unix ln -s [dokąd] [skąd]. Na windows mogą być wymagane praca administratora. Przykładowe wywołanie na linux:

ln -s ~/Dropbox/backup/ST2/Pristine\ Packages/ ~/.config/sublime-text-2
ln -s ~/Dropbox/backup/ST2/Packages/ ~/.config/sublime-text-2
ln -s ~/Dropbox/backup/ST2/Installed\ Packages/ ~/.config/sublime-text-2
ln -s ~/Dropbox/backup/ST2/Settings/ ~/.config/sublime-text-2
  1. To wszystko!

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma co się martwić o brak synchronizacji, dodatkowo gdyby coś się stało zawsze mamy kopię zapasową dodatków. Niedługo pojawi się wpis w formie spisu dodatków które uważam za must-have.