My Personal Blog

Opinie W Google Play? Nie Zawracaj Sobie Głowy.

Jeśli zwracasz tak jak ja, uwagę na gwiazdki w Play Store oraz opinie, przy niektórych aplikacjach to strata czasu, a właściwie przy większości których nie da się zainstalować na wszystkich urządzeniach, bo tam najłatwiej o opinię nie na miejscu.

W oko mi wpadło coś takiego: facebook home play store

W opisie aplikacji jest napisane jasno: > Aplikacja Home jest obecnie dostępna w niektórych urządzeniach, w tym Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note II, HTC One X i HTC One X+.

Czyli, tak jak dość duża część osób, opinia wystawiona po używaniu wersji pirackiej. W angielskiej części Play Store można znaleźć tego więcej, tutaj jasno widać ponieważ ktoś jeszcze dopisał model telefonu, który oczywiście nie jest wspierany. Już odsuwając się kompletnie od Facebook Home, bo to tylko przykład, system opinii jest jednym słowem: beznadziejny. Fakt, że jakiś czas temu dodali “rewelacyjną” opcję jaką jest możliwość odpowiedzi na recenzję przez autora. To nic poza tym się nie zmieniło. Z opcji odpowiedzi i tak praktycznie nikt z tego nie korzysta, bo duże firmy mają to gdzieś, a pojedynczy developerzy którzy by mieli na to czas mało co z tego wyniosą, szczególnie gdy opinia jest w innym języku. Innym problemem opinii jest to, że najzwyczajniej w świecie można sobie je kupić za X bitcoinów, podobnie jak pobrania.

Moje rozwiązanie

Ja, szukających aplikacji do X rzeczy zazwyczaj najpierw pytam znajomych, może ktoś już coś wcześniej znalazł wartego uwagi, a jeśli tak nie znajdę czegoś co w pełni mnie usatysfakcjonowało przeglądam wpisy podobne do takich: Lifehacker Pack for Android: Our List of the Best Android Apps. W dodatku minimalizuje to w jakimś stopniu trafienie na malware którego trochę jest w Play Store. Poza samym spisem aplikacji które są na lifehacker, warto zapoznać się z komentarzami pod artykułem.

Comments